Tagasiside õpetajatelt:
Roheline kool (2023/24.õa)
Tagasiside №1
Elurikkus ja loodus
Projekt „Taimsete kiudede huvilised“
Linapäev Vormsi Talumuuseumis (16.09.2023, 9.t klass)
16.09.2023 9.t klassi õpilased külastasid Vormsi saare talumuuseumi, kus osaleti linapäeval. Projektijuht Margit Pensa selgitas ja õpetas õpilastele kõiki lina töötlemise protsesse. See oli raske, kuid väga põnev tegevus. Õpilased said unustamatu elamuse.
Õpetaja Svetlana Tsabijeva
Tagasiside №2
Prügi ja jäätmed. Kooliõu
Koristuspäev (6. – 8. klassid, 22.09.2023)
Iga aasta septembris võtavad meie kooli õpilased osa maailmakoristuspäevast. Sel õppeaastal koristasid 6. ja 7. klassi õpilased taas kooli hoovis ja lähiümbruses prügi. Samal ajal korrastasid 8. klasside õpilased kooliaeda. Lapsed töötasid suure innuga. Peale töö lõpetamist kostitati kõiki õpilasi maitsva boršiga kooliaias kasvatatud ürtidega.
Rohelise kooli juht Svetlana Todorovskaja
Tagasiside №3
Elurikkus ja loodus. Kooliõu
Puude ja lillesibulate istutamine (06.10.2023, 1. – 9.klassid)
06.10.2023 istutasid 1.-8.klasside õpilased meie kooli 40. aastapäeva auks kooli õppeaeda väikseid kuuski. Paljud lapsed meisterdasid ja riputasid iseseisvalt väikestele puudele oma nimesildid, et saaksid hiljem jälgida, kuidas nende puud kasvavad. Samal päeval istutasid 9. klassi õpilased koolimaja ette krookuse sibulaid. Kõigile kooli töötajatele ja õpilastele meeldis see üritus väga.
Õpetaja Ulvi Kööp
Tagasiside №4
Õueala
Lindude söögimajade paigaldamine kooli õuealale (18.10.2023, 1. – 3.klassid)
18.10.2023 toimus meie algkooli õpilaste ja Tallinna Mahtra Lasteaia väikelaste ühisüritus. Meie lapsed meisterdasid septembri-oktoobri jooksul oma kätega tööõpetuse tundides kõikvõimalikest materjalidest lindude söögimaju. Ka nende vanemad ja õpetajad olid õpilastele suureks abiks. Ja 18. oktoobril 2023 riputasid õpilased oma söötjad kooli õue puude külge. Kõik lapsed jäid oma tööga väga rahule. Nüüd panevad nad regulaarselt linnutoitu söötjatesse ja jälgivad linde.
Rohelise kooli juht Svetlana Todorovskaja
Tagasiside №5
Globaalne kodakondsus
Õppekäik Laitse tallu (7.b klass, 20.10.2023)
Kõik õpilased olid talus viibimise üle rõõmsad, sest paljud külastasid Eesti talu esimest korda. Lapsed tutvusid talu igapäevaelu, eesti rahva traditsioonide ja kommetega.
Õpetaja Svetlana Issajeva
Tagasiside №6
Elurikkus ja loodus
Pirita terviserajal (20.10.2023, 6.b klass)
6.b klassi õpilased tegid kaunil sügispäeval toreda matka Pirita terviserajale. Lapsed uudistasid suure mõnuga selle kandi loodust ja nautisid sügisese looduse ilu.
Õpetaja Elina Parker
Tagasiside №7
Elurikkus ja loodus
Viimsi terviserajal (01.11.2023, 5.k klass)
Minu klassi õpilased käivad meelsasti ekskursioonidel ja väljasõitudel Eestimaa looduspaikades. Novembri alguses käisid lapsed matkal Viimsis Tädu terviserajal, kus uudistati piirkonna loodust ja samal ajal arendati kehalist kõndimisoskust. Lapsed olid veidi väsinud, kuid jäid looduses veedetud ajaga väga rahule.
Õpetaja Jelena Frolova
Tagasiside №8
Toit
Toiduloeng Fotografiska restoranis (9.k klass, 23.11.2023)
23. novembril 2023 õppisid 9.k klassi õpilased restoranis Fotografiska kogenud koka käe all kokkamist. Lapsed õppisid toidu valmistamise põhitõdesid, õiget säilitamist ning said ka infot toidujääkide sorteerimise kohta. Õpilased said ainulaadse kokanduskogemuse.
Õpetaja Vladislav Jekimtsev
Tagasiside №9
Elurikkus ja loodus
Harku metsa loodusrajal (15.01.2024, 5.k klass)
Õpilased nautisid aega ja õppisid palju uut ja huvitavat Harku metsa loodusrajal. Matk toimus 15. jaanuaril, ilusal pakasepäeval. Lapsed nägid erinevate loomade jälgi, mägra urgu, aga ka taimi, mida oli näha. Õpilased hüppasid, jooksid ja ukerdasid lumehanges. Kõik olid väga rahul ja rõõmsad. Meiega oli kaasas suurepärane giid Oleg Tsõmbarevitš.
Õpetaja Jelena Frolova
Tagasiside №10
Toit
Erinevate maade rahvustoidud
Kodune shawarma kanaliha ja köögiviljadega
Kodunduse tunnid (8.a klass, 01.02.2024)
Poistel oli tore rühmakokkamine. Nad valmistasid roogasid oma retseptide järgi, kasutades kohalikke tooteid. Iga rühm esitles oma rooga – tutvustas selle roa päritolumaad, koostisaineid, valmistamise protsessi, seejärel toimus degusteerimine. Poiste seas oli kõige populaarsem roog shawarma. See on Lähis-Ida roog, mis on valmistatud pitaleiva sisse keeratud lihast, millele on lisatud kapsast, värsket kurki, sibulat, küüslaugukastet ja valikulisi vürtse. Seda toitu tarbitakse ilma söögiriistu kasutamata. Poisid olid väga aktiivsed, näitasid oma kulinaarseid oskusi ja aitasid üksteist nõuga. Paljud õpilased kavatsevad pärast põhikooli lõpetamist jätkata õpinguid Tallinna Teeninduskoolis.
Õpetaja Svetlana Tsabijeva
Tagasiside №11
Toit
Projekt “Kalapäev“ (08.04.2024, 2.j klass)
Lapsed tutvusid erinevate Eestis elavate kalaliikidega. Pärast põhjalikku tutvumist kaladega sukeldusid õpilased mängudesse, mis olid seotud nende uute teadmistega. Mänge oli kokku neli ning need olid nii lõbusad kui ka harivad. Päeva kõige põnevamaks hetkeks oli aga töö päris kalaga, millega oli võimalus õppida ja kogeda midagi uut. Tänu juhendajatele õppisid lapsed räime puhastamist, ettevalmistamist ja praadimist. Lõpuks said kõik klassiõpilased osa sellest elamusest, maitsesid valmistoitu ning jagasid oma muljeid ja emotsioone. See oli üks õpetlik ja meeldejääv päev!
Õpetaja Anna Sulojeva
Tagasiside №12
Õueala
Maitsetaimede seemnete istutamine kooli õppeaeda (16.05.2024, 4.a ja 8.c klassid)
Õpilased istutasid klassis ettekasvatatud sibulaid ja piparmünti, külvasid ka erinevaid seemneid – basiilik, rukola, aedtill, saialill. Soe kevadilm võimaldas lastel kooliaias tööd teha. Nüüd saavad õpilased ise kasvatada oma saaki ja täiendada oma teadmisi taimede kasvatamisest.
Õpetaja Ulvi Koop
Tagasiside №13
Elurikkus ja loodus
Matkapäev (20.05.2024, 5.c klass)
Matk Pirita terviserajal
Lapsed käisid Pirital matkamas. Ilm oli igati sobilik pikaks matkaks. Õpilased uurisid selle piirkonna taimestikku ja kuulasid linnulaulu. Puhkepausi ajal mängisid lapsed erinevaid mänge ja sõitsid karussellil.
Õpetaja Ulvi Koop
Tagasiside №14
Elurikkus ja loodus
Matkapäev (20.05.2024, 8.c klass)
Pääsküla raba loodusõpperajal
Mnu klassi õpilased korraldasid hariva väljasõidu Pääsküla rappa, kus neil oli võimalus süveneda looduse uurimisse. Õppekäik pakkus õpilastele võimaluse uurida kohalikku ökosüsteemi, vaadelda taimestikku ja loomastikku ning õppida tundma looduse ilu ja tähtsust. Ilm oli sel päeval ilus ja matk oli suurepärane.
Õpetaja Alieksandr Pashkevitch
Tagasiside №15
Tervis ja heaolu
Õuesõppepäev (24.05.2024, 6.b klass)
Ohutus ja tänavasport Tondiraba pargis
Õpilastel oli huvitav inglise keele ja kehalise kasvatuse lõimitud tund. Lastele selgitati, milliseid spordialasid nad Tondiraba pargis teha võivad ja milliseid ohutusreegleid tuleb järgida. Õpilased täitsid ka töölehti, kuhu tuli kirjutada inglise keeles erinevate spordialade nimetused ja lahendada ristsõna.
Õpetaja Elina Parker